Достапни линкови

Со „Титаник“ отворена новата зграда на Кривичен суд


Со „Титаник“ отворена новата зграда на Кривичен суд
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и уште 20 обвинети, меѓу кои, неговите сопартијци Јанкулоска, Јанакиески, Протуѓер, Божиновски и Димовски, се дел од предметот Титаник на СЈО за изборни нерегуларности и манипулации.

Категории

XS
SM
MD
LG