Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ најавува голем протест во мај


ВМРО-ДПМНЕ најавува голем протест во мај
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:51 0:00

На протестот ВМРО-ДПМНЕ ќе ги изрази сите свои несогласувања со владејачкото мнозинство предводено од СДСМ, вели лидерот Мицкоски. Очекуваат масовно присуство. До мај треба да заврши внатрепартиската реорганизација.

Категории

XS
SM
MD
LG