Достапни линкови

Младите не можат без социјалните мрежи, без оглед на ризиците


Младите не можат без социјалните мрежи, без оглед на ризиците
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:58 0:00

Младите се свесни за злоупотребата на нивните податоци преку социјалните мрежи, но, велат дека тешко може да се замисли животот без нив. Не ги колеба ни скандалот со Фејсбук и Кембриџ Аналитика, кој отвори и многу други сериозни прашања.

Категории

XS
SM
MD
LG