Достапни линкови

Обвинети 30 луѓе за „крвавиот четврток“


Обвинети 30 луѓе за „крвавиот четврток“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

За време на насилствата во Собранието, еден од обвинетите го имал тогашниот пратеник, а сега премиер, Зоран Заев на нишан, но не пукал во него. Осомничени се 28 луѓе за терористичко загрозување на уставниот поредок, а двајца заработија обвинение за помагање во делото.

Категории

XS
SM
MD
LG