Достапни линкови

Заев - Да одговараат тие што го инструирале сведокот „да ме намести“


Заев - Да одговараат тие што го инструирале сведокот „да ме намести“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Одговарајќи на новинарски прашања по рочиштето за Поткуп, премиерот Зоран Заев рече дека треба да одговараат тие што го инструирале сведокот да го „мести“. Тој зборуваше и за спорот за името и за руското влијание за спречување влез на Македонија во НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG