Достапни линкови

Со филигранска прецизност до решение за името


Со филигранска прецизност до решение за името
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Слеано и непреведено име со географска одредница не е најдобро решение, вели министерот Димитров. Според грчкиот министер Коѕијас нема ништо страшно во промена на Уставот.

XS
SM
MD
LG