Достапни линкови

Лондон во битка против руските олигарси во Британија


Лондон во битка против руските олигарси во Британија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Се погласни се барањата до британската влада да преземе мерки против сомнителниот имот на руски индивидуалци во Велика Британија. Според Транспаренси интернешнел, имот во вредност од најмалку 940 милиони фунти, на повеќемина Руси, е со сомнително потекло.

Категории

XS
SM
MD
LG