Достапни линкови

Среќата со пари (не) се купува


Среќата со пари (не) се купува
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:18 0:00

Според истражувањето, објавено деновиве од мрежата агенции на Обединетите нации за одржлив развој, Финците се најсреќни во светот. Во извештајот се рангирани 156 земји, а Македонија е на 89-тото место. Зошто Македонците не се баш среќни?

Категории

XS
SM
MD
LG