Достапни линкови

Стафилов – Имаме енормно загадување на водите


Стафилов – Имаме енормно загадување на водите
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:32 0:00

Проблемот со водите е многу сериозен. Сите студии на реките и на речните сливови покажуваат енормно загадување на водите, посебно со пестициди, а во некои делови и со тешки метали, вели професор Трајче Стафилов од Природно-математичкиот факултет во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG