Достапни линкови

Зошто Русија е против македонското членство во НАТО?


Зошто Русија е против македонското членство во НАТО?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:59 0:00

Според советниците на рускиот претседател Путин, западот се распаѓа, а Русија и е пријател на Македонија. Во Вашингтон пак, на тоа се гледа како на желба на Москва за ширење на влијанието во Македонија

Категории

XS
SM
MD
LG