Достапни линкови

Мило Ѓукановиќ во трка за претседател на Црна Гора


Мило Ѓукановиќ во трка за претседател на Црна Гора
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Демократската партија на социјалистите на Црна Гора го кандидира Мило Ѓукановиќ за претседател на земјата на изборите што ќе се одржат на 15 идниот месец. Тој веднаш потоа изјави дека негова лична ореинтација било да не се кандидира, но оти ја прифатил номинацијата заради развојот на Црна Гора.

Категории

XS
SM
MD
LG