Достапни линкови

Заев верува дека е можен исчекор во спорот со името


Заев верува дека е можен исчекор во спорот со името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Премиерот Зоран Заев изјави дека очекува до летово да се реши спорот за името со Грција. Покрај тоа, одговорајќи на новинарско прашање, рече дека треба да му се даде шанса на Законот за употреба на јазиците.

Категории

XS
SM
MD
LG