Достапни линкови

Инфрастуктурата во САД цел на руски хакери


Инфрастуктурата во САД цел на руски хакери
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Администрацијата на претседателот Доналд Трамп ја обвини Русија за усогласена операција на хакирање на американската енергетска мрежа и друга најважна инфраструктура, вклучувајќи ги системите за вода и авиосообраќајот. Во меѓувреме, Вашингтон воведе санкции против низа руски претставници поради мешање во изборите.

Категории

XS
SM
MD
LG