Достапни линкови

Руските нервни отрови потенцијална закана


Руските нервни отрови потенцијална закана
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Британската влада соопшти дека Русија е виновна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал со нервен агенс. Повеќето специјалисти за хемиско оружје се согласуваат со тоа. Сепак, според нив, не може да се исклучи и тоа дека нервен отров може да се најде и во рацете на криминалци.

Категории

XS
SM
MD
LG