Достапни линкови

САД се надеваат на скорешен договор меѓу Македонија и Грција за името


САД се надеваат на скорешен договор меѓу Македонија и Грција за името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Ги следиме преговорите за името одблиску. Ги осудуваме заплашувањата кон новинарите, рече американскиот амбасадор Џес Бејли на денешниот промотивен настан на Мировниот Корпус Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG