Достапни линкови

САД ќе помогнат, но решението е на Македонија и на Грција


САД ќе помогнат, но решението е на Македонија и на Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Oва е одлична можност за доаѓање до решение, рече американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел денеска по средбата со премиерот Зоран Заев во Скопје. Тој нагласи дека тие може да помогнат, но дека единственото трајно решение е она што ќе го договорат двете страни.

Категории

XS
SM
MD
LG