Достапни линкови

Трамп го разреши државниот секретар Тилерсон


Трамп го разреши државниот секретар Тилерсон
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека го сменил државниот секретар Рекс Тилерсон, поради извесни несогласувања. Нов државен секретар е досегашниот директор на ЦИА Мајк Помпео. Џина Хаспел ќе биде нов директор на ЦИА, прва жена избрана на оваа функција, изјави Трамп.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG