Достапни линкови

Владата на Словачка пред колапс


Владата на Словачка пред колапс
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Масовните протести поради убиството на еден новинар кој ги истражувал таканaречните Панамски документи ја доведоа словачката влада во криза. Тоа е уште една европска земја која се соочи со таква закана по долгогодишната стабилност.

Категории

XS
SM
MD
LG