Достапни линкови

Цивилите во сириски Африн бегаат од турската офанзива


Цивилите во сириски Африн бегаат од турската офанзива
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Цивилите го напуштаат сирискиот град Африн, барајќи безбедност поради продолжувањето на офанзивата на турските сили против курдската милиција во северозападна Сирија.

Категории

XS
SM
MD
LG