Достапни линкови

Социјалните мрежи и говорот на омраза


Социјалните мрежи и говорот на омраза
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:09 0:00

Во ова време на социјални медиуми кога светот се претвори и буквално во едно големо село, изгледа дека токму она најниското и најдолното најмногу се продава, и секако, се купува. Навреди, изливи на омраза, повици на насилство. Па, како да се спречи оваа појава, ако се знае до што се може да доведе?

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG