Достапни линкови

Поранешен руски шпион изложен на непозната супстанца во Британија?


Поранешен руски шпион изложен на непозната супстанца во Британија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Поранешен руски шпион се наоѓал во критична состојба откако дошол во контакт со „непозната супстанца“ во Салсбери, јавија британските медиуми, наведувајќи дека станува збор за Сергеј Скрипал кој во 2006 година беше осуден на 13 години затвор за шпионажа за британската агенција МИ6.

Категории

XS
SM
MD
LG