Достапни линкови

Протест во Скопје - Името Македонија не го даваме


Протест во Скопје - Името Македонија не го даваме
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Неколку илјади граѓани излегоа на протест против промена на името на плоштадот Македонија во Скопје. Дијаспората истовремено одржува протести во 14 градови во светот.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG