Достапни линкови

Сугарески – Гасовод до секоја општина за две години


Сугарески – Гасовод до секоја општина за две години
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:49 0:00

Планираме магистралните гасоводи комплетно да бидат завршени на почетокот на 2020 година. Тоа значи дека до секоја општина ќе има магистрален гасовод, а секундарната гасификација треба да ја направат општините, вели министерот за транспорт и врски Горан Сугарески во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG