Достапни линкови

Протест во Скопје – промена на името е промена на идентитетот


Протест во Скопје – промена на името е промена на идентитетот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Со национални и верски обележја, знамиња и транспаренти за јазикот, идентитетот и нацијата, неколку илјади граѓани по снежното време вечерва излегоа на протест против промена на името, зашто, велат, промена на името значи и промена на идентитетот.

Категории

XS
SM
MD
LG