Достапни линкови

Сарианидис - името го дефинира идентитетот


Сарианидис - името го дефинира идентитетот
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:09 0:00

Професорот по меѓународни студии на правниот факултет во Солун, Милитиадис Сарианидис во разговор за Радио Слободна Европа вели дека грчкото општество бара компромис за името и гаранции дека нема иредентистички барања,

XS
SM
MD
LG