Достапни линкови

Јункер: сите балкански земји можат во ЕУ до 2025 година


Јункер: сите балкански земји можат во ЕУ до 2025 година
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Шефот на Европската комисија Жан Клод Јункер им порача на сите земјите од Западен Балкан дека 2025 година е датумот кога би можело да пристапат во Европската унија, под услов да работат на исполнување на критериумите за членство.

XS
SM
MD
LG