Достапни линкови

„Пријателство“ меѓу Скопје и Солун


„Пријателство“ меѓу Скопје и Солун
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Автопатот „Александар Македонски“ веќе се вика „Пријателство“, но вистинското пријателство меѓу Македонија и Грција ќе има по евентуалниот компромис за спорот за името.

Категории

XS
SM
MD
LG