Достапни линкови

Мардас - Сложеното име не ја рефлектира историската реалност


Мардас - Сложеното име не ја рефлектира историската реалност
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:09:12 0:00

Јас сум оптимист дека сложеното име е второ најдобро решение, вели за РСЕ Димитрис Мардас, пратеник на владечката грчка партија Сириза од регионот на Солун. Тоа, според него, значи дека треба да воспостави еден збор кој го вклучува терминот Македонија, но на сложен начин.

Категории

XS
SM
MD
LG