Достапни линкови

Солун: аналитичарите оптимисти, граѓаните непопустливи


Солун: аналитичарите оптимисти, граѓаните непопустливи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:44 0:00

Во однос на можноста за решавање на спорот за разликите за името меѓу Македонија и Грција Солун се чини поделен. Аналитичарите се оптимисти, политичарите не отстапуваат од своите цврсти позиции, а солунчани излгедаат како најнепопустливи.

Категории

XS
SM
MD
LG