Достапни линкови

Македонија и Грција имаат интерес да го решат спорот за името


Македонија и Грција имаат интерес да го решат спорот за името
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:57 0:00

Ова во интервју за РСЕ го изјави Филиос Стангос извршен директор на медиумите на град Солун. Грчките медиуми и јавноста, вели тој, не беа подготвени за новиот импулс. Со него разговараме за името, медиумскиот пристап и лажните вести кои ги следат последните актуелности во македонско – грчките преговори за името.

XS
SM
MD
LG