Достапни линкови

Стотина убиени во нападите врз Гута во Сирија


Стотина убиени во нападите врз Гута во Сирија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Во интензивните напади на силите на сириската влада и нејзините сојузници во источниот дел на Гута кој е под контрола на бунтовниците загинаа стотина луѓе. Обединетите нации апелираат на прекин на нападите.

Категории

XS
SM
MD
LG