Достапни линкови

Орбан: христијанството е последна надеж за Европа


Орбан: христијанството е последна надеж за Европа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Унгарскиот премиер Виктор Орбан повика на глобален сојуз против миграцијата. Неговиот говор за состојбата на нацијата, според аналитичарите, е почеток на изборната кампања на неговата десничарска популистичка партија Фидес. Орбан на изборите на 8 април очекува да освои трета последователна и убедлива победа.

Категории

XS
SM
MD
LG