Достапни линкови

Радев: Идното име на Македонија да не и штети на Бугарија


Радев: Идното име на Македонија да не и штети на Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Од третирањето на заедничкото минато зависи европската перспектива на Македонија. Бугарија не прифаќа географска одредница на името која опфаќа делови од нејзината територија, порача бугарскиот претседател Румен Радев, кој е во официјална посета на Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG