Достапни линкови

Славески - Се фетишизира прашањето на задолжувањето


Славески - Се фетишизира прашањето на задолжувањето
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:27 0:00

Во изминатиот период се фетишизира прашањето на задолжувањето. Порано беше цело време на дневен ред, сега многу помалку слушаме, иако и сегашната влада ги прави оние редовни задолжувања. Јавноста очекува повеќе пари да се трошат за инфраструктура, вели професор Трајко Славески, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG