Достапни линкови

Мирошич: Македонија да ги оствари реформите на кои се обврзала


Мирошич: Македонија да ги оствари реформите на кои се обврзала
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Од Македонија зависи кое име ќе го користи Словенија во билатералните односи доколку земјава во иднина го реши спорот за името со Грција, вели во разговор за Радио Слободна Европа, државниот секретар во словенечкото министерство за надворешни работи Изток Мирошич. Според него, ЕУ го препознала напорот на македонските власти во остварување на реформите на европскиот пат.

XS
SM
MD
LG