Достапни линкови

Дир: Крај за парализираната состојба на Македонија на патот кон ЕУ


Дир: Крај за парализираната состојба на Македонија на патот кон ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Заменик министерот за европски прашања во чешкото министерство за надворешни работи, Јакуб Дир во разговор за Слободна Европа вели дека неговата земја одблиску ги следи преговорите за името меѓу Македонија и Грција и изрази надеж дека дијалогот ќе донесе напредок. Според него, тие сакаат да го видат крајот на македонскиот пат во ЕУ.

XS
SM
MD
LG