Достапни линкови

Зошто дојде до привремено затворање на владата на САД?


Зошто дојде до привремено затворање на владата на САД?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Надежите за брзо усвојување на законот за задржување на функционирањето на владата на Соединетите држави исчезнаа откако републиканскиот сенатор Ранд Пол го искористи процедуралното право и го спречи гласањето. Со тоа дојде до привремено затворање на некои служби на американската влада.

XS
SM
MD
LG