Достапни линкови

Филипче: Нема матични гинеколози во пет општини


Филипче: Нема матични гинеколози во пет општини
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:28 0:00

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека Министерството има план со кој ќе влијае врз сите фактори на смртноста на новороденчињата. Тој негира дека во 40 општини нема матични гинеколози.

Категории

XS
SM
MD
LG