Достапни линкови

Жал ми за реакциите, но јас зборував за сите фактори за смртноста на новороденчињата


Жал ми за реакциите, но јас зборував за сите фактори за смртноста на новороденчињата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Министерот за здравство Венко Филипче за РСЕ изјави дека жали за негативните реакции, бидејки зборувал за сите фактори кои влијаат на смртноста на новороденчињата. Тој вели дека Министерството има план за решавање на проблемите и негира дека во 40 општини нема матични гинеколози.

XS
SM
MD
LG