Достапни линкови

Грчки политичари во центар на фармацевтски скандал


Грчки политичари во центар на фармацевтски скандал
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Грчкиот парламент ги објави имињата на двајца поранешни премиери меѓу кои и Андонис Самарас и осум екс министри, вклучувајќи го и гувернерот на Централната банка Јанис Стурнарас и еврокомесарот за миграција Димитрис Аврамопулос. Тиe биле вмешани во голем фармацевтски скандал.

XS
SM
MD
LG