Достапни линкови

Подготвени сме за географска одредница за името


Подготвени сме за географска одредница за името
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Ова на прес конференција го изјави премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање на новинар да ја коментира изјавата на грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас кој побара од Скопје да излезе и јавно да каже која ќе биде придавката во сложеното име.

Категории

XS
SM
MD
LG