Достапни линкови

Адвокатите не сакале Трамп да разговара со Мулер


Адвокатите не сакале Трамп да разговара со Мулер
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Адвокатите на американскиот претседател Доналд Трамп го советувале да не оди на разговор кај Роберт Мулер специјалниот советник кој го истражува можниот заговор меѓу Русија и изборниот штаб на Трамп за да се влијае врз претседателските избори во 2016 година. Ова го пишува Весникот „Њујорк тајмс“, повикувајќи се неколку добро информирани извори.

Категории

XS
SM
MD
LG