Достапни линкови

Ердоган најави продолжување на воената акцијата во Сирија


Ердоган најави продолжување на воената акцијата во Сирија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека е решен да открие кој ја снабдувал со ракети сириската Курдска милиција, чии припадници во саботата извршиле напад врз турски војници во Африн.

Категории

XS
SM
MD
LG