Достапни линкови

Коѕијас: наскоро ќе има решение за спорот со името


Коѕијас: наскоро ќе има решение за спорот со името
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас е уверен дека до јуни ќе се реши прашањето за името. Тој во интервју за новинската агенција Ројтерс оценува дека тоа е во интерес и на Грција и на регионот.

Категории

XS
SM
MD
LG