Достапни линкови

Манчевски – Нема плата за институциите што нема да си ги пребројат вработените


Манчевски – Нема плата за институциите што нема да си ги пребројат вработените
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:24 0:00

Сите ониe институции и нивните раководни лица коишто нема да ги внесат податоците за своите вработени во информатичкиот систем за управување со човечките ресурси нема да земат плата, вели министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG