Достапни линкови

Идентитетот не може да биде предмет во преговорите за името


Идентитетот не може да биде предмет во преговорите за името
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Министерот за надворешни работи Никола Димитров по средбата со медијаторот на ОН Метју Нимиц во Скопје порача дека Македонија за идентитетот нема да преговара. Нимиц изјави дека за такво нешто од грчката страна не станало збор

Категории

XS
SM
MD
LG