Достапни линкови

Спорот за името, меѓу оптимизам и национализам


Спорот за името, меѓу оптимизам и национализам
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:00 0:00

Оптимизмот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција тлее меѓу властите во Скопје и властите во Атина. Од друга страна, и во двете земји има такви кои не го даваат името Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG