Достапни линкови

Во Приштина протест против аерозагадувањето


Во Приштина протест против аерозагадувањето
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Во Приштина се одржаа протести против големото загадување на воздухот, на кои учествуваа претставници на политичките партии како и голем број граѓани. Градските власти го ограничија движењето на сите приватни автомобили во градскот центар од 6 до 22 часот, а автобусите се бесплатни за граѓаните.

Категории

XS
SM
MD
LG