Достапни линкови

Нимиц: време е за одлуки


Нимиц: време е за одлуки
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Медијаторот во спорот за името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц од денеска во Скопје на дводневни разговори со македонскиот државен врв. Претходно во Атина по разговорите со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, тој оцени дека „постои моментум“, односно дека е време за носење одлуки.

Категории

XS
SM
MD
LG