Достапни линкови

САД објавија список на руски граѓани кои можат да се соочат со санкции


САД објавија список на руски граѓани кои можат да се соочат со санкции
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Министерството за финансии на Соединетите држави ја објави долгоочекувана листа руски државјани кои имаат тесни врски со претседателот Владимир Путин. Станува збор за потенцијални цели за идните санкции на Соединетите држави врз Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG